„Kraszewski. Komputery dla bibliotek.”- zakupiliśmy nowoczesny sprzęt.

Gminna Biblioteka Publiczna Radziechowy- Wieprz jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek.” Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach o nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: laptop, cztery komputery stacjonarne z pełnym oprogramowaniem ( w tym pakiet Office 365 ) i osprzętem ( monitor, klawiatura , mysz, słuchawki z mikrofonem) , drukarkę oraz pięć czytników kodów. Koszt zadania wynosił 33 234,00 zł, z tego 28 234,00 zł dofinansowania z Instytutu Książki.

W ten nowoczesny sprzęt zostaną wyposażone stanowiska pracy pracowników , oraz stanowiska przeznaczone dla czytelników i użytkowników w naszych placówkach.