Skip to main content

Zanim obejrzysz- przeczytaj!

Drodzy czytelnicy! Często pytacie nas o książki, na podstawie których powstały filmy lub seriale , dlatego uruchamiamy dla Was stałą rubrykę na naszej stronie internetowej i fb „Zanim obejrzysz- przeczytaj!”. Prezentować w niej będziemy książki, które doczekały się ekranizacji. Znajdą się w niej nie tylko nowości, ale również przypominać będziemy powieści na kanwie których powstały „kultowe” już filmy. Wiemy, że opinie są różne jeśli chodzi o kolejność – co najpierw? Przeczytać książkę czy obejrzeć film? My skłaniamy się raczej do opinii, że najpierw lepiej sięgnąć po książkę, ale to Wam oczywiście zostawiamy decyzję! Mamy nadzieję, że będziecie dzielić się z nami swoimi opiniami, czekamy również na Wasze podpowiedzi, które książki Waszym zdaniem powinny znaleźć w naszej rubryce.

I tak na dobry początek, z racji niedawnej premiery kinowej filmu „ Gdzie śpiewają raki” polecamy absolutny hit książkowy roku 2019 pod tym samym tytułem. Autorką książki jest Delia Owens. To jej debiut pisarski w wieku 70 lat! Mimo bardzo różnych recenzji, także tych negatywnych, książka utrzymywała się przez 50 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa. Również w naszej bibliotece podbiła serca szczególnie naszych czytelniczek.

Rok 1969. Mokradła Karoliny Północnej. Stany Zjednoczone. Na bagnach miejscowi chłopcy znajdują ciało miejscowego bawidamka. Wychodzi na to, że mężczyzna spadł z wieży widokowej. Ale coś jednak nie pasuje szeryfowi miasteczka i wszczyna on śledztwo w sprawie morderstwa. Podejrzenia padają na kobietę zwaną Dziewczyną z Bagien Kyę Clark dziką i nieokiełznaną mieszkankę tej ziemi, która od lat unika okolicznych mieszkańców. To opowieść o niej. O jej dzieciństwie, o dorastaniu pośród bujnej przyrody bagien, o samotności i poszukiwaniu miłości.