CZYTNIKI EBOOKÓW W TWOJEJ BIBLIOTECE!

Kochani! Głosujemy! Zagłosuj na projekt zakupu czytników ebooków Dla Twojej biblioteki – czytaj więcej, uczyń książkę łatwiej dostępną, pomóż czytać innym! Zadania z puli EKO, nazwa projektu: „Czytniki ebooków w Twojej bibliotece – wypożycz i czytaj bez ograniczeń” Zagłosuj na stronie Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego 👉https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start

Głosowanie od 19 sierpnia do 9 września 2024

Celem zadania jest udostępnienie czytników ebooków wszystkim zainteresowanym bibliotekom publicznym województwa śląskiego. Czytniki będą wypożyczane czytelnikom tych bibliotek, którzy będą mogli zarówno w domu jak i w podróży korzystać z książek elektronicznych udostępnianych przez biblioteki i serwisy takie jak np. Legimi czy Empik Go lub z własnych ebooków. Czytniki ebooków są niewielkich rozmiarów, lekkie, bardziej przyjazne dla wzroku niż smartfony. Jeden czytnik może pomieścić kilka tysięcy książek elektronicznych. Czytniki posiadają funkcje ułatwiające czytanie osobom ze słabym wzrokiem, w tym zmianę rozmiaru czcionka, podświetlenie teksu, zachowując jednocześnie widok strony podobny do tradycyjnej książki. Przewiduje się przekazanie od kilku do kilkudziesięciu czytników na jedną bibliotekę, w zależności od wielkości biblioteki.

DLACZEGO warto poprzeć projekt?
Aby umożliwić czytanie innym, samemu spróbować, zwłaszcza jeśli nie czytasz (tyle ile byś chciał) a sądzisz, że mógłbyś, jesteś ciekawy literatury.
Aby pomóc rozwinąć się Twojej bibliotece.
Aby promować technologie przyjaźniejsze dla czytelnika (zwłaszcza dla wzroku) niż smartfon, ekologiczne (jeden czytniki zastępuje tysiące książek papierowych), a jednocześnie wygodne.
Bo czytanie relaksuje, rozwija wyobraźnię, empatię i wspiera emocjonalnie, poszerza wiedzę, ćwiczy i rozwija mózg, poprawia pamięć i koncentrację, poprawia samopoczucie i jakość snu.

Promuj czytelnictwo – uczyń książkę bardziej dostępną!