Zapraszamy do korzystania z nowej usługi

Gminna Biblioteka Publiczna w Radziechowach zachęca do korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica. Czym jest Academica ? Darmowa wypożyczalnia Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. To dostęp do 3 433 855 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Zasób wypożyczalni obejmuje publikacje naukowe znajdujące się w zbiorach Biblioteki Narodowej i udostępniane w postaci cyfrowej. W systemie Academica czytelnicy odnajdą publikacje nowe, jak również starsze – nie chronione prawem autorskim. Z publikacji chronionych prawem autorskim można korzystać tylko na terminalu dedykowanym Academice, znajdującym się w naszej bibliotece głównej – w Radziechowach. Pozostałe materiały można przeglądać na dowolnym komputerze z dostępem do internetu. Do korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica uprawnione są osoby posiadające konto biblioteczne.

System academica.edu.pl oferuje czytelnikom:

• Dostęp do współczesnych publikacji naukowych
  • Zasoby Biblioteki Narodowej dostępne w lniańskiej bibliotece
  • Publikacje chronione prawem autorskim są udostępnione na terminalu w naszej bibliotece
  • Publikacje z domeny publicznej oraz licencjonowane dostępne online są bez ograniczeń
  • Uwaga. Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów
  • Możliwość rezerwacji publikacji na dowolny termin
  • Rejestracja w systemie dla użytkowników naszej biblioteki
  • Pełnotekstowa wyszukiwarka
  • Możliwość tworzenia notatek
  • Importowanie danych bibliograficznych
  • Zapamiętywanie kwerend