Skip to main content

Zaprogramuj sobie wakacje!

Zapraszamy dzieci w wieku 10+ na bezpłatne zajęcia z robotyki i kodowania w oparciu o roboty Photon i aplikacje na tabletach oraz wykorzystaniem gry Scottie Go. Ruszamy już od 10 lipca. Zapisy do 5 lipca 2023 lub do wyczerpania miejsc. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

„Z Photonem i Scottie Go! w świecie programowania”

Photon – Robot Edukacyjny

Photon ma misję – musi pomóc ziemskim dzieciom stawiać kroki w świecie nowych technologii!

Po tym, jak statek kosmiczny Photona rozbił się na Ziemi, dzieci towarzyszą mu w bardzo dynamicznej, nieprzewidywalnej i pełnej perypetii podróży. W trakcie radzenia sobie z wieloma wyzwaniami, zdobędą wspólnie mnóstwo nowych doświadczeń, a przy odrobinie szczęścia robot nauczy się na nowo korzystać ze swoich zmysłów.

Robot Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot edukacyjny, który rozwija się razem z dzieckiem – jego umiejętności są ściśle powiązane z tym czego nauczyło się dziecko. Photon jest niczym niezapisana karta – tuż po wyjęciu z opakowania, robot nie potrafi nic. Dopiero poprzez specjalną aplikację na tablety i smartfony, dzieci muszą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw – od poruszania się w określonych kierunkach, rozpoznawania

różnych kolorów, aż po reagowanie na różne bodźce i interakcję z otaczającą go rzeczywistością.

Scottie Go! – gra do nauki programowania dla najmłodszych

Kto mógł przypuszczać, że losy sympatycznego kosmity Scottiego będą zależeć od Ciebie i Twoich umiejętności programowania. Jest rok 2030. Pojazd Scottiego ulega awarii i przymusowo ląduje na naszej planecie. Pomóż Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu. Zrób to programując jego ruchy. Stań się ekspertem w projektowaniu algorytmów i poznaj podstawy programowania.

Stworzona by wyzwalać kreatywność.

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

Elementy gry.

Gra składa się z pudełka z kartonowymi klockami i aplikacji dla komputerów lub tabletów. Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem (Scottiem) rozmaite wyzwania. Gracz chcąc, mu pomóc je przezwyciężyć, układa za pomocą kartonowych klocków na swoim stole lub biurku program sterujący ruchami Scottiego. W wersji Scottie Go! Basic, dzieci mogą również wykorzystać przygotowaną planszę oraz symbole przeszkód, aby wykonać pierwsze 24 zadania z gry, bez wykorzystania aplikacji. Klocki Basic są kompatybilne z aplikacją Scottie Go! i można używać ich wraz ze standardowymi klockami z pełnej wersji gry.