„NIEKALENDARZ” z wyzwaniami czytelniczymi na cały rok!

Uwaga! Mamy dla Was „NIEKALENDARZ” z wyzwaniami czytelniczymi na cały rok!

NIEKALENDARZ to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.

A jak to działa ?

W bibliotece otrzymacie czytelniczą kartę na pieczątki „Książka – stosuj codziennie” 🙂, oraz kartę z zadaniami.

Żeby nie było zbyt łatwo, 😉 na każdy miesiąc przewidziana jest inna karta z nowymi zadaniami.

Uczestników , którzy podejmą wyzwanie 💪💪💪 i zrealizują zadania nagrodzimy dyplomami!

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji!!! Do projektu można przystąpić w każdym czasie. Mamy nadzieję,

że będzie to przede wszystkim wspaniała zabawa, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych!!!

Na luty mamy pierwsze zadania:

1. Przejrzyj atlas roślin lub owadów i zapamiętaj najdziwniejszą według Ciebie nazwę. Odszukaj też gatunek zwiastujący wiosnę, którego będziesz wypatrywać na spacerach.

2. Wiosenne porządki książkowe? Książki, do których nie zamierzasz wracać, wymień na inne, sprzedaj, uwolnij lub odnieś do biblioteki- zrobisz miejsce na nowe.

3. W marcu przypada światowy Dzień Poezji, a 2023 to rok Wisławy Szymborskiej. Przeczytaj kilka wierszy.

#NIEKALENDARZ#nprcz20#niekalendarzczytelniczy